Giriş Yap
Beni Hatırla
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum ?
Şifremi Unuttum ?
Gönder
Giriş Yap
Destek Talebi Aç
Talebi Oluştur
İptal
Ekle
Dakika
Quiz
Döküman
Ekle
Süre Doldu
Çalışma Planı
Renk Seçiniz
Plan Oluştur
İptal
14:00 - 15:00
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea.
KAYDET
Not Al
Notu Güncelle
İptal
Not Al
Notu Oluştur
İptal
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Anatomi, Kemikler
Sepetim
Toplam

Sepeti Boşalt
30.05.2021 14:38:58
Paylaş
Anatomi Alt Bilim Dalları Nelerdir

Online eğitim alanında gün geçtikçe daha fazla uzmanlaşan hocaları ve ekibi ile oldukça başarılı eğitim hizmetleri veren medimaks.com sitesi TUS dershanesi ve diğer tıp dersleri alanında online hizmet vermektedir. Tıp bölümü ve alakalı diğer dersleri oldukça ehemmiyetli olmakla beraber tıp talebelerinin uzmanlaşma alanında ihtiyaç duyulan olan imtihanlarda muvaffakiyet ele geçirmeleri için alanında uzman ve profesyonel hocalara ihtiyacı mevcut hale gelmektedir. Medimaks.com sitesi bünyesinde eğitim veren tüm hocalar alanında uzman olmakla beraber günümüze kadar eğitim olarak yardımcı oldukları tüm talebeleri ile başarılı sonuçlar ele geçirmeye devam etmektedir. Daha fazla bilgi almak ve güven eğitim almak isteyen talebelerin gözü kapalı seçenek edecekleri siteler arasında Medimaks.com sitesi on sıralarda yerini almaktadır.

 Anatomi Nedir?

 En geniş manası ile vücudun normal şeklini vücudu oluşturan uzuvları ve sistemi inceleyen bilim dalı anatomi olmaktadır. Canlıların yapısı ve düzeni ile ilgilenen anatomi oldukça geniş bir alana sahip olmaktadır. Temel tıp bilimleri arasında yer alan anatomi insan vücudundaki uzuvları tanımak, büyüklüklerini gözlemlemek ve biçim ve özelliklerini izah etmek ismine tüm eğitimleri kapsayan bilim dalı olmaktadır. Anatomi de vücut yapılarını ve şekillerini ele almanın neticesinde değişik isimler ile adlandırılmaktadır.

 Anatomi İnceleme Alanları Nelerdir?

Kemikler

Eklemler

Bağlar

Adaleler

Solunum Sistemi

Dolaşım Sistemi

Sindirim Sistemi

Boşaltım Sistemi

Sinir Sistemi

Endokrin Sistem

Duyu Uzuvları: Bu alanlarda görev alan uzuvların işleyişini, yapısını ve işlev bozulmasına kapı aralayan konuları inceler, gözlemler ve gerekli neticeleri elde eden bilim dalı anatomi olmaktadır.

Anatomi Alt Bilim Dalları Nelerdir?

Makroskopik Anatomi: İnsan vücudunu çıplak gözle inceleyen anatomi alt bilim dalı olmaktadır. Bu bilim dalı ile vücudu alana getiren uzuv ve görevleri gözlem altına alınmaktadır.

Mikroskopik Anatomi: Buyutec veyahut diğer çeşitli mikroskopar kullanılarak vücudu ve görev alan uzuvları inveleyen anatomi alt bilim dalı olmaktadır. İnsan vücudunda ki doku ve hücreleri ve daha küçük yapıları incelemektedir. Diğer bir isimi ile histoloji ya da sitoloji olarak da bilinmektedir.

Gelişim Anatomisi: Anne karnındaki gün gün büyüyen ve gelişen embriyoyu inceleyen bilim dalı olmaktadır. Diğer bir isimi ile embriyoloji olarak da bilinen bu bilim dalı, radyolojik anatomi cerrahi anatomi olarak da dallara ayrılmaktadır.

Anatomi Dersleri Nelerdir?

 Tıp bölümünde bir hayli dersler ve bu dersler ile bağlı alt konular bulunsa da en çok bilinen ders anatomi dersi olmaktadır. Uzuvlar, uzuvlar arasındaki ilişkiler ve görevleri konusunda tüm konu ve derler anatomi muhtevanında bulunmaktadır. Zor bir ders olarak da bilinen anatomi dersinden tus imtihanında ansızın fazla sual sorulmaktadır. Oldukça geniş bir konu yelpazesine sahip olan anatomi dersine ait Medimaks.com sitesi üzerinden alanında uzman ve başarılı bir hayli eğitmen gerekli tüm konular dahilinde eğitim vermektedir.

 

 

 

 

Diğer Bloglar
29.12.2020
Tıpta Uzmanlık Alanları
29.12.2020
TUS Nedir Nasıl Hazırlanmak Gerekir
29.12.2020
DUS veTUS'da Derslere GöreSoru Dağılımı
30.12.2020
Tus'da Kaynak Seçimi Neden Önemlidir
31.12.2020
En İyi Tus Kitapları Hangisi