Giriş Yap
Beni Hatırla
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum ?
Şifremi Unuttum ?
Gönder
Giriş Yap
Destek Talebi Aç
Talebi Oluştur
İptal
Ekle
Dakika
Quiz
Döküman
Ekle
Süre Doldu
Çalışma Planı
Renk Seçiniz
Plan Oluştur
İptal
14:00 - 15:00
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea.
KAYDET
Not Al
Notu Güncelle
İptal
Not Al
Notu Oluştur
İptal
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Anatomi, Kemikler
Sepetim
Toplam

Sepeti Boşalt
10.04.2021 19:01:59
Paylaş
Anatomi Nedir? Anatomi Alt Bilim Dalları Nelerdir? Anatomi Hangi Alanları Kapsar?

Online eğitim alanında gün geçtikçe daha fazla uzmanlaşan hocaları ve ekibi ile oldukça başarılı eğitim hizmetleri veren medimaks.com sitesi TUS dershanesi ve diğer tıp dersleri alanında online hizmet vermektedir. Tıp bölümü ve ilgili diğer dersleri oldukça önemli olmakla birlikte tıp öğrencilerinin uzmanlaşma alanında gerekli olan sınavlarda başarı elde etmeleri için alanında uzman ve profosyonel hocalara ihtiyacı mevcut hale gelmektedir. Medimaks.com sitesi bünyesinde eğitim veren tüm hocalar alanında uzman olmakla birlikte günümüze kadar eğitim olarak yardımcı oldukları tüm öğrencileri ile başarılı sonuçlar elde etmeye devam etmektedir. Daha fazla bilgi almak ve güven eğitim almak isteyen öğrencilerin gözü kapalı tercih edecekleri siteler arasında Medimaks.com sitesi on sıralarda yerini almaktadır.
 
 Anatomi Nedir?
 
 En geniş anlamı ile vücudun normal şeklini vücudu oluşturan organları ve sistemi inceleyen bilim dalı anatomi olmaktadır. Canlıların yapısı ve düzeni ile ilgilenen anatomi oldukça geniş bir alana sahip olmaktadır. Temel tıp bilimleri arasında yer alan anatomi insan vücudundaki organları tanımak, büyüklüklerini gözlemlemek ve biçim ve özelliklerini açıklamak adına tüm eğitimleri kapsayan bilim dalı olmaktadır. Anatomi de vücut yapılarını ve şekillerini ele almanın sonucunda farklı isimler ile adlandırılmaktadır.
 
 Anatomi İnceleme Alanları Nelerdir?

Kemikler

Eklemler

Bağlar

Kaslar

Solunum Sistemi

Dolaşım Sistemi

Sindirim Sistemi

Boşaltım Sistemi

Sinir Sistemi

Endokrin Sistem

Duyu Organları: Bu alanlarda görev alan organların işleyişini, yapısını ve işlev bozulmasına neden olan konuları inceler, gözlemler ve gerekli sonuçları elde eden bilim dalı anatomi olmaktadır.

Anatomi Alt Bilim Dalları Nelerdir?

Makroskopik Anatomi: İnsan vücudunu çıplak gözle inceleyen anatomi alt bilim dalı olmaktadır. Bu bilim dalı ile vücudu meydana getiren organ ve görevleri gözlem altına alınmaktadır.

Mikroskopik Anatomi: Buyutec ya da diğer çeşitli mikroskopar kullanılarak vücudu ve görev alan organları inveleyen anatomi alt bilim dalı olmaktadır. İnsan vücudunda ki doku ve hücreleri ve daha küçük yapıları incelemektedir. Diğer bir adı ile histoloji ya da sitoloji olarak da bilinmektedir.

Gelişim Anatomisi: Anne karnındaki gün gün büyüyen ve gelişen embriyoyu inceleyen bilim dalı olmaktadır. Diğer bir adı ile embriyoloji olarak da bilinen bu bilim dalı, radyolojik anatomi ya da cerrahi anatomi olarak da dallara ayrılmaktadır.

Anatomi Dersleri Nelerdir?
 
 Tıp bölümünde birçok dersler ve bu dersler ile bağlı alt konular yer alsa da en çok bilinen ders anatomi dersi olmaktadır. Organlar, organlar arasındaki ilişkiler ve görevleri ile ilgili tüm konu ve derler anatomi içeriğinde yer almaktadır. Zor bir ders olarak da bilinen anatomi dersinden tus sınavında birden fazla soru sorulmaktadır. Oldukça geniş bir konu yelpazesine sahip olan anatomi dersine ilişkin Medimaks.com sitesi üzerinden alanında uzman ve başarılı birçok eğitmen gerekli tüm konular kapsamkmda eğitim vermektedir.
 

Diğer Bloglar
29.12.2020
Tıpta Uzmanlık Alanları
13.07.2021
TUS Nedir ? Nasıl Hazırlanmak Gerekir ?
29.12.2020
DUS veTUS'da Derslere GöreSoru Dağılımı
13.07.2021
TUS da Kaynak Seçimi Neden Önemlidir ?
13.07.2021
En İyi TUS Kitapları Hangisi ?