Giriş Yap
Beni Hatırla
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum ?
Şifremi Unuttum ?
Gönder
Giriş Yap
Destek Talebi Aç
Talebi Oluştur
İptal
Ekle
Dakika
Quiz
Döküman
Ekle
Süre Doldu
Çalışma Planı
Renk Seçiniz
Plan Oluştur
İptal
14:00 - 15:00
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea.
KAYDET
Not Al
Notu Güncelle
İptal
Not Al
Notu Oluştur
İptal
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Anatomi, Kemikler
Sepetim
Toplam

Sepeti Boşalt
31.12.2020 15:48:47
Paylaş
Medimaks İle Maksimum Seviyede Başarı

Başarı oranı ile doğru orantılı olan Medimaks, Tus sınavlarına hazırlıkta başarının ilk basamağıdır. Kamp hazırlım programında üç haftalık boyunca sınavda çıkacak sorular konusunda eğitim verilmektedir.

  Kamp Sınava Hazırlıkta Etkilidir

  Eğitim kalitesinin artırılması ve sınavda maksimum başarıya ulaşılması tekrara bağlıdır. Medimaks programımızın temelini oluşturan tekrar, program sonuna kadar düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Kampın hazırlık programını oluşturan tekrar ile katılımcılar sınava en iyi şekilde hazırlanmış olur.

 Sınava hazırlık kategorisinde hazırlanmaya fırsat bulamamış katılımcılar bu kamp sayesinde en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Konu takibi ve ders takibi konusunda geri kalmış öğrenciler için kamp en iyi sonucu vermektedir.

  Tus kamp programının oluşumunda ve uygulanmasında etkili olan faktör eğitimcilerdir. Gerekli sertifikalara sahip olan öğretmenler, sınav tecrübesi üst seviyede kişilerden oluşmaktadır. Deneme sınavı ve soru çözme gibi konularda öğretmenler güncel çözüm seçeneği sunmaktadır.

  Tus Kampı ve Özellikleri

  1- İlk aşamada her zaman için tekrar konusu ön plana alınmaktadır. En iyi şekilde tekrar yapan öğrenci, sınava en iyi şekilde hazırlanan öğrencidir. Zihinsel anlamda konulara hakim olmak tekrarla mümkündür. Bilginin sürekli tekrar edilmesi bilginin hafızada kalmasında son derece etkilidir.

  2- Sınavlarda başarısız olunmasının nedenlerinden biri doktor adayının stresli bir şekilde sınava girmesidir. Motivasyonunun eksik olması, sinirli ve stresli olunması başarıyı olumsuz etkileyen faktörlerden biridir. Tus kampı ile motivasyon sağlandığı gibi oluşan psikolojik stres de ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle öğrencinin sınava deşarj olmuş bir şekilde girmesi gerekir.

  3- Hazırlık konusunda güncel yöntemlerin öğretilmesi, sınavın genel yapısı hakkında bilgilendirme ve soru çözme tekniklerinin öğretilmesi eğitimin temelini oluşturmaktadır. Bu teknikler katılımcının hata payını minimuma düşürecektir ve doğru cevap sayısını artıracaktır.

  4- Tus programının en can alıcı noktalarından biri de hafıza programıdır. Hafıza programı sayesinde doktor adayı tıbbi terimleri kolaylıkla ezberler. Eğitim boyunca hafıza çalışması yapılmaktadır. Karmaşık tıbbi terimlerin ezberlenmesi özel bir yönteme ihtiyaç duymaktadır.

  İlk Adım Medimaks

  Adayın sınavda çıkacak sorular konusunda doğru adım atabilmesi eğitmenin doğru programı uygulamasına bağlıdır. Soruları yerinde ve doğru bir şekilde değerlendirmesi gerekir. Konular hakkında bilgili olmanın yanı sıra soru teknikleri konusunda da mükemmel olmak gerekir. Soruların yanlış okunması veya yanlış değerlendirilmesi başarı seviyesini düşürecektir.

  Tus Kampı Programına Kimler Katılabilir?

  Hekimlik kategorisinde hazırlanan ve sağlık sektöründe hizmet verecek olan doktorlar için ilk adım olan Tus sınavına;

 1- Eczacılık bölümü mezunları,

 2- Veteriner bölümü mezunları,

 3- Kimya bölümü mezunları,

 4- Tabbi biyolog mezunları,

 5- Tıp bölümü mezunları,

 6- Biyoloji bölümü mezunları katılabilir. Başvurularda lisans diploması gereklidir.

  Bu bölümlerde eğitim gören ve lisans diplomasını almış olan öğrenciler Tus programına dahil olabilir. Programın sorunsuz bir şekilde uygulanması için gerekli dökümanlar eğitimciler tarafından hazırlanmaktadır. Eğitim için gerekli ortamın oluşturulması başarıyı doğrudan etkilemektedir.

Diğer Bloglar
29.12.2020
Tıpta Uzmanlık Alanları
13.07.2021
TUS Nedir ? Nasıl Hazırlanmak Gerekir ?
29.12.2020
DUS veTUS'da Derslere GöreSoru Dağılımı
13.07.2021
TUS da Kaynak Seçimi Neden Önemlidir ?
13.07.2021
En İyi TUS Kitapları Hangisi ?