Giriş Yap
Beni Hatırla
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum ?
Şifremi Unuttum ?
Gönder
Giriş Yap
Destek Talebi Aç
Talebi Oluştur
İptal
Ekle
Dakika
Quiz
Döküman
Ekle
Süre Doldu
Çalışma Planı
Renk Seçiniz
Plan Oluştur
İptal
14:00 - 15:00
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea.
KAYDET
Not Al
Notu Güncelle
İptal
Not Al
Notu Oluştur
İptal
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Anatomi, Kemikler
Sepetim
Toplam

Sepeti Boşalt
13.07.2021 23:25:47
Paylaş
TUS Nedir? TUS Konuları Nelerdir? Neden Medimaks

Online TUS dershanesi ile uzmanlaşma yolunda çaba sarf eden doktorlara birbirinden kaliteli seçenekler sunan bir site olmaktadır. Medimaks ailesi yüksek standartlarda eğitim ve kusursuz planlama ayrıcalıklarını ogrencilere yaşama olanağı sağlayan, müfredata uygun çözümler sayesinde öğrencilere en doğru hizmeti ulaştırmaya çaba sarf etmektedir. Medimaks sitesi uygun fiyat politikası hizmet anlayışını alanında en iyi eğitmenlerle destekleyerek TUS gibi oldukça zorlu bir sınavı başarı ile atlatmaya yardımcı olmaktadır.

 Medimaks

 Medimaks sitesi, sunduğu dijital kaynaklar ve birbirinden özel ders notları ile başarıya giden yolda yardımcı olmaktadır. Online eğitimleri ile öğrencilerine destek olurken ders tekrarı imkânı ile videoları TUS öncesinde sınırsız kere izleme imkan tanımaktadır. Öğrencilerin Tıpta Uzmanlık Sınavı kabusunu ortadan kaldırmayı amaçlayan site olan Medimaks’a gönül rahatlığı ile tercih etmekten hiçbir kuşku duyulmamalıdır. Gerekli tüm TUS konuları için uygun planlama hazırlamaktadır.

  TUS Nedir?

 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ya da Tıpta Uzmanlık Sınavı tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi için gereken branş seçme sınavı olmaktadır. Her yıl Şubat ve Ağustos aylarında olmak üzere 2 kez yapılan TUS sınavı ÖSYM'nin Türkiye geneli için Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılan bir sınavı olmaktadır. Tıp öğrencilerinin belirli bir eğitim aldıktan sonra uzmanlık alanları için girmekle zorunlu oldukları sınav olmaktadır. Çok zorlu ve imkansız gibi görünen bir sınav olan TUS sınavı Medimaks ailesi ile oldukça kolay ve ulaşılabilir bir sınav haline gelmektedir. Alanında gerekli tüm bilgi birikimine sahip hocaları sayesinde sınavı kolaylıkla geçme imkanı sunulmaktadır.

 Tıpta Uzmanlık Sınavına Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

  Tıpta uzmanlık sınavına girmenin birinci adımı yabancı dil sınavlarından birinden başarılı olmaktır. Yabancı dil yeterliliği için kişilerin; İngilizce, Fransızca ya da Almanca dillerinin birisinden elli ya da üzeri puan alarak başarı elde etmiş olması ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından bu puana denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olması gerekmektedir. Tıp fakültesinden mezun olan adayların ÖSYM tarafından yapılan YDS, YOKDİL ve TIPDİL sınavlarının birinden en az 50 ve üzeri puan alması şartı alınması aranmaktadır.

 TUS Sınavı Konuları

Temel Bilimler Konusu; Anatomi, Biyokimya, Fizyoloji, Histoloji, Embriyoloji, Mikrobiyoloji, Farmakoloji ve Patoloji konuları TUS konuları arasında yer almaktadır.

Klinik Bilimler Konusu; Dahiliye, Pediatri, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Küçük Stajlar konusu yer almaktadır.

 Neden Medimaks?

 Medimaks sitesi TUS sınavı için gereklidir tüm konulara hakim olan hocalar ile birlikte hizmet vermektedir. Sınavı başarı ile geçmek için öğrencilere yardımcı olmayı ön planda tutarak hizmet veren site, bu alanda oldukça başarılı olmaktadır. Kusursuz planalama ve programlama sayesinde düzenli eğitimler vererek gerekli olan tüm bilgileri öğretmeyi amaçlamaktadır. Müfredata uygun olarak TUS konuları ile ilgili dersler ve konular hakkında tüm pratik çözümleri sunarak sınavda başarılı olmanın anahtarını elinde tutan Medimaks, tüm çaba ve deneyimlerini öğrencilere sunmaktan oldukça mutlu olarak hizmet vermektedir.

Diğer Bloglar
29.12.2020
Tıpta Uzmanlık Alanları
13.07.2021
TUS Nedir ? Nasıl Hazırlanmak Gerekir ?
29.12.2020
DUS veTUS'da Derslere GöreSoru Dağılımı
13.07.2021
TUS da Kaynak Seçimi Neden Önemlidir ?
13.07.2021
En İyi TUS Kitapları Hangisi ?