Giriş Yap
Beni Hatırla
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum ?
Şifremi Unuttum ?
Gönder
Giriş Yap
Destek Talebi Aç
Talebi Oluştur
İptal
Ekle
Dakika
Quiz
Döküman
Ekle
Süre Doldu
Çalışma Planı
Renk Seçiniz
Plan Oluştur
İptal
14:00 - 15:00
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea.
KAYDET
Not Al
Notu Güncelle
İptal
Not Al
Notu Oluştur
İptal
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Anatomi, Kemikler
Sepetim
Toplam

Sepeti Boşalt
13.07.2021 23:40:51
Paylaş
TUS Kaç Sorudan Oluşur ?

Herhangi bir sınava hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi çok soru çözmektir. Özellikle konuyu iyi anlamak ve konuyu pekiştirmek için soru çözümü çok önemli olmaktadır. Derslerde bilinmeyen ve anlaşılamayan konular soru çözerek daha net bir şekilde öğrenilebilir. Günümüzde akademik sınavlar arasında en zor sınav olarak bilinen TUS sınavı için de bu durum geçerlidir. Tıpta Uzmanlık Sınavı için mutlaka tecrübeli uzmanların hazırladıkları soruları ele almak gerekmektedir. Bu sayede ile birlikte tus soruları hangi konular üzerinde çalışılması gerektiği anlaşılır ve eksik konular sorular ile birlikte tamamlanabilir.

TUS Nedir?

  TUS akademik sınavlar arasında bulunan ve en zor sınav olarak bilinen bir sınavdır. Tıp bölümü okuyan veya mezun olan kişilerin girdikleri bir sınav olan TUS zorunlu bir sınav olmamaktadır. Fakat belirli alanlarda uzmanlığını yapmak isteyen kişilerin bu sınava girmesi zorunlu olmaktadır. TUS sınavı iki farklı grupta yapılmaktadır. Birincisi sabah oturumu diğeri ise öğle oturumudur. Birinci oturumda öğrenciler Temel Bilimler Sınavından sorumlu olur iken, ikinci oturumda Klinik Bilimler alanından sorumlu olunur. Tıp eğitimini tamamlamış kişiler Pratisyen Hekim olarak adlandırılır. Tıpta Uzmanlık Sınavına giren kişiler ise seçtikleri alanlarda uzmanlıklarını yapabilirler.

TUS Sınavı Kaç Sorudan Oluşur?

 Tıpta Uzmanlık Sınavında kişiler altı yıl boyunca aldıkları eğitimden sorumlu olurlar. İlk oturumu Temel Bilimler olan bu sınavda 120 soru çıkmaktadır. Toplamda ise 150 dakika verilir. İkinci oturum olan Klinik Bilimler sınavında da 120 soru bulunmaktadır. Burada da 150 dakika süre verilir. Böylece öğrenciler bu sınavlarda toplam 250 sorudan sorumlu olmaktadırlar.

 Çıkmış TUS Soruları

 TUSD sınavı yıl içerisinde 2 kez düzenlenmektedir. B nedenle TUS sınavına girmeden önce bir önceki dönem soruları incelemek çok önemlidir. Özellikle çıkmış soruların cevaplarını dikkatlice öğrenmek ve b sayede konuları daha iyi kavramak gerekir. Bunlar için doğru sorular ile hazırlanmış eğitimlere katılırken diğer yandan daha önce çıkmış olan soruların çözümü de sağlanmalıdır. Tıpta Uzmanlık Sınavı olarak bilinen TUS sınavına etkin bir şekilde hazırlanmak başarılı olabilmek için büyük önem taşımaktadır. Başarılı hazırlanmanın başında da çok sık soru çözmek geçer. Özellikle eski sınavlarda çıkmış tus soruları ile sınava hazırlanmak kişilere büyük başarılar kazandıracaktır.

Soru Bankası ile TUS Soruları

 Tıpta Uzmanlık Sınavına hazırlanırken binlerce soru çözmek gerekir. Bu şekilde iyi bir biçimde hazırlanmak mümkündür. B çalışma ışı altında konu testleri, boşluk doldurmalar ve sınav ile ilgili farklı soru türleri üzerinden de destekler sunulmaktadır. Tıp bölümü mezunlarının uzmanlık yapabilmeleri için girdiği TUS sınavı için etkin çalışma çok önemlidir. Konuların daha iyi anlayabilmek için özel teknik yöntemler belirlenmektedir. Hafıza teknikleri, akronim, mnemonik hikayeleştirme üzerinden çalışmalar sunulmaktadır. Bu çalışmalar ile birlikte sınava hazırlanan kişiler eksiksiz bir şekilde konu üzerinden sorular ele alınır.

Diğer Bloglar
29.12.2020
Tıpta Uzmanlık Alanları
13.07.2021
TUS Nedir ? Nasıl Hazırlanmak Gerekir ?
29.12.2020
DUS veTUS'da Derslere GöreSoru Dağılımı
13.07.2021
TUS da Kaynak Seçimi Neden Önemlidir ?
13.07.2021
En İyi TUS Kitapları Hangisi ?