Giriş Yap
Beni Hatırla
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum ?
Şifremi Unuttum ?
Gönder
Giriş Yap
Sepetim
Toplam

Sepeti Boşalt
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
10.09.2021 13:52:11
Paylaş
Yan Dal Uzmanlık Sınavı Sorun Mu Çözüm Mü?

Yan dal uzmanlık sınavı olarak bilinen kısa adı “YDUS” uzmanlık eğitim sınavıdır. Tıp alanında yan dal uzmanlık sınavı Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde yapılmaktadır. Üniversitelere bağlı tıp fakültelerinde, Gülhane Askeri Tıp Akademi’de ileri seviye Yan Dal Uzmanlık eğitimi almak isteyenler için yılda bir düzenlenmektedir. Olağan üstü durumlarda 2 kez düzenlenebilmektedir. Sınava katılımcı olacak doktorların doğru kaynaklardan destek alarak işi kolaylaştırabilmeleri mümkündür. Böylece yan dal uzmanlık sınavı sorun olmaktan çıkarılarak çözüm yolu açılmış olabilecektir.

 Yan Dal Uzmanlık Sınavına Girmek İsteyenler İçin En Doğru Yol Destek Almaktır

 Yan dal uzmanlık sınavına, bulunduğu ana dalda uzmanlığı hak etmiş olanlar katılabilmektedir. Ana dalda uzmanlık kazanmış adaylar yan dal sınavına girerek, başarılı olanlar üst eğitim almayı hak ederler. Ydus adayları yılda bir yapılan sınavlara olabildiğince iyi hazırlanmalıdır. Bu konuda öğrenmeyi öğrenme, Z kuşağına yönelik hızlı öğrenim teknikleri gibi alanlarda destek almalıdır. Online hafıza teknikleri, özel teknik dersler alınabilir. Ofline çalışma teknikleri konusunda uzman desteği alınabilmektedir.

 Bu sayede nerede olursanız olun internet erişimi sağlayabildiğiniz her yerden çalışabilme olanağına kavuşabilirsiniz. Ofline çalışma teknikleri arasında özel derslerden, koçluk eğitimlerine kadar erişim sağlayabilirsiniz. Öğrenmeyi öğrenme teknikleri son dönemlerde ydus sınavlarında yüksek başarılar kazandırmıştır.

 

 YDUS Uzman Desteğiyle Sorun Olmaktan Çıkabilir

 Ydus a hazırlanırken yol gösterinizin güvenilir, konusunda deneyim ve tecrübe sahibi ve de iletişim gücü yüksek olması gerekmektedir. İletişim gücü kadar öğrenme ve bilgi aktarma tekniklerine de hakim olması gerekmektedir. Yan dal sınavlarında çıkabilecek olası sorular, ydus sınavında uygulanabilecek teknikler konusunda yol açabilmelidir. Yan dalda uzmanlık geliştirmek isteyen doktorların doğru kaynaklardan destek alabilmesi çok önemlidir. Zaman kaybetmenin her an aleyhine işleyeceği düşüncesiyle hedef belirlemelidir. Hedefe yönelik olarak da destek yöntemleri belirlenmelidir.

Alınacak destekler sınavlarda çıkan ya da çıkabilme olasılığı yüksek soruları belirleyerek yol gösterecektir.

 Önemli noktaları belirleyerek üzerinde dikkatle durulması gerektiğinin önemini vurgulayacaktır.

Bilgi birikimi ve bildiğini öğretebilme kabiliyeti yüksek eğitimcilerden destek alınabilecektir.

Öğrenmeyi öğrenme tekniklerini ve yeni gelişimlerinden yararlanılabilmektedir.

Bire bir eğitimler alınabileceği gibi online ofline eğitim destekleri de alınabilmektedir.

YDUS da İzlenecek Yol

 Öncelikle destek modeli ve eğitimcilerini iyi seçmelidir. Alanında uzmanlık kazanan, ileri teknoloji olanaklarını kullanabilen, Z kuşağı hızına ayak uydurabilecek uygulamalardan yararlanabilmek gerekmektedir. Konusunda uzun yıllar uzmanlık kazanan eğitmenler yardımıyla sınav kabusundan kurtularak eğlenerek öğrenebilir, sınavları çözüm olarak hayatınıza kazandırabilirsiniz. Ydus sınavları yılda bir kez yapılmaktadır.

 Olağanüstü durumlarda 2 kez olabilmektedir. Bu nedenle her kayıp bir yıl demektir. Bu da maddi manevi kayıp demektir. En kısa sürede sınava giden yol haritanızı belirlemeli ve uygulamaya vakit kaybetmeden başlamalısınız. Uzman eğitim koçunuz yol haritanızda size en büyük kılavuz olarak görev alacaktır.

 

Diğer Bloglar
29.12.2020
Tıpta Uzmanlık Alanları
13.07.2021
TUS Nedir ? Nasıl Hazırlanmak Gerekir ?
29.12.2020
DUS veTUS'da Derslere GöreSoru Dağılımı
13.07.2021
TUS da Kaynak Seçimi Neden Önemlidir ?
13.07.2021
En İyi TUS Kitapları Hangisi ?