Giriş Yap
Beni Hatırla
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum ?
Şifremi Unuttum ?
Gönder
Giriş Yap
Destek Talebi Aç
Talebi Oluştur
İptal
Ekle
Dakika
Quiz
Döküman
Ekle
Süre Doldu
Çalışma Planı
Renk Seçiniz
Plan Oluştur
İptal
14:00 - 15:00
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea.
KAYDET
Not Al
Notu Güncelle
İptal
Not Al
Notu Oluştur
İptal
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Eğitim paketini nasıl buldunuz?
Anatomi, Kemikler
Sepetim
Toplam

Sepeti Boşalt
13.07.2021 23:28:00
Paylaş
YDUS Konusunda Ne Yapılmalı?

Tıpta yan dal uzmanlık sınavını geçmek ciddi bir çalışma gerektirir. Çok geniş bir dünyayı kapsayan anatomi üzerinden yapılacak olan bu sınav için, konuları etkin şekilde öğrenmek temel durumu işaret eder. Zira birçok tıp fakültesi mezunu için kabus haline gelebilen anatomi konusunda, konuları öğrenmek ile hafızada tutmak da bir o kadar önemlidir. Tabii bunun çok kolay olmadığını bilen mezunlar için, ydus konusunda uzman bir eğitim almak artık kaçınılmaz hale geldi.

 Ydus Konusunda Yapılması Gerekenler

 Bu önemli sınav konusunda yapılması gereken birkaç farklı unsur söz konusudur. Öncelikle şüphesiz uzman bir destek almanın çok önemli olduğunu söylemek gerekir. Konuları daha iyi anlamak ve gerekli konular üzerinden geçmek için, uzman eğitmenlerden eğitim alınmalıdır. Aynı zamanda bireysel olarak da plan ve program çerçevesinde bir hazırlık süreci geçirmek gerekir. Bütün bunları tek bir çatı altında toplayan ydus eğitimi, özel teknik yöntemler üzerinden eğitim sağlıyor.

 Uzmanlar Işığı Altında Ydus İçin Eğitim

  Geliştirilmiş olan yeni nesil teknik yöntemler ile beraber, tıpta yan dal uzmanlık sınavına geçmek mümkün.

  - Özel hafıza teknikleri

 - Akronim

 - Mnemonik

 - Hikayeleştirilmiş özel anlatım

  Genel olarak bu çalışmalar doğrultusunda etkin bir eğitim sağlanıyor. Her biri anatominin konusunda bağlı olarak uzman eğitmenler üzerinden desteklenir. Böylece gerekli konular etkin bir şekilde öğrenilirken, aynı zamanda akılda kalıcı hale gelir. Kabus olmaktan çıkarak bir film tadında eğlenceli hale getiren bu eğitim sayesinde, anatomiyi çok daha kolay bir şekilde öğrenmek mümkün.

  Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Almak İçin Profesyonel Çalışma

 Tıpta yan dal uzmanlık eğitimi alabilmek adına günümüzde birçok farklı kurum üzerinden Destek verir. Bunun içerisinde Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma hastaneleri, Üniversitelerin tıp fakülteleri ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi öne çıkar. Bu durumlardan herhangi birine katılım göstermek ve bu eğitim alabilmek için ise, ydus sınavını geçmek gerekir.

 Ancak bu sınav kolay değildir ve gerekli konular da etkin bir şekilde öğrenilmelidir. Özellikle hafızada kalıcı hale gelecek konuların, unutulmaması adına etkin bir eğitim almak gerekir. Bu bağlamda profesyonel bir hizmet anlayışıyla verilen eğitim, pek çok farklı teknik yöntem üzerinden online şekilde destekleniyor.

  Uzman Eğitmenler ile Ydus Desteği

 Alanında uzmanı hale gelmiş ve tecrübeli eğitmenler ışığı altında, tıpta yan dal uzmanlık sınavı eğitimi sağlamıyor. Bu eğitim anatomiyi çok daha keyifli ve zevkli hale getirmektedir. Akılda kalıcı yeni nesil teknik yöntemler ile verilen eğitim, Online olarak her yerden sağlanmaktadır. Özellikle hafıza teknikleri ve hikayeleştirilmiş anlatım sayesinde, konuları akılda tutmak çok daha kolay hale geliyor. 7/24 erişim ise eğitmenler üzerinden gerekli konular için birebir iletişim olanağı tanıyor. Kolayca kayıt olarak bilgisayar ve internet üzerinden ne zaman istenirse eğitimlere katılmak mümkün.

Diğer Bloglar
29.12.2020
Tıpta Uzmanlık Alanları
13.07.2021
TUS Nedir ? Nasıl Hazırlanmak Gerekir ?
29.12.2020
DUS veTUS'da Derslere GöreSoru Dağılımı
13.07.2021
TUS da Kaynak Seçimi Neden Önemlidir ?
13.07.2021
En İyi TUS Kitapları Hangisi ?