Medimakslı Ol
MediMAKS
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

MART 2022 TUS KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM SORULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

MART 2022 TUS KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM SORULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Merhaba sevgili tusiyerler;

Mart 2022 TUS'ta genel olarak sorular Kadın Hastalıkları ve Doğum açısından bu sınavda zor değildi ve sorulardan 5 tanesi klinik soru idi. Bu klinik sorular çeldirici olabiliyor. Özellikle seksüel gelişim bozuklukları dersinin çok dikkatli dinlenmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü buradan gelen sorular genelde klinik sorular oluyor ve çok kafa karıştırıcı olabiliyor. Ancak bizim ilgili dersimizi dinleyerek ve sık tekrar yaparak bunları rahatlıkla ayırt edebilirsiniz.

Klinik sorular da dahil olmak üzere genel olarak çıkmış olan bu soruları sadece mantık yürüterek çözmek zor. İlgili konularda derslerimiz de vurgulanmış olan önemli noktaların ezberlenmesi yeterli olacaktır.

Soruları dağılımı şu şekilde idi:

Onkoloji 2

Jinekoloji 5

Obstetri 5

Çıkmış soruların tamamı Medimaks Kadın Doğum Dersleri tarafından yakalanmıştır. Bu sınavda Medimaks Kadın Doğum Derslerinin TUS sınavına hazırlanmak için başka bir kaynağa ihtiyaç bırakmadan tek başına yeterli olduğu kanıtlanmıştır. Derslerimiz gereksiz detaylardan arındırılmış ve sizin için tam olarak hem TUS hem de Komite sınavlarında ihtiyacınız olan bilgileri içermektedir.

MediMAKS Kadın Doğum Derslerinin hedefinize ulaşmada size faydalı bir kılavuz olması temennisiyle başarılar dileriz.

Yorumunuzu bırakın